FOÇA PET KUAFÖRLÜĞÜ VE TEMİZLİK

Birlikte yaşadığımız, çok sevgili patili dostlarımızın tüylerine de sağlıkları kadar önem vermeliyiz. Öncelikle onların kendilerini daha iyi hissetmelerini amaçlamalıyız. Irklara göre değişiklik gösteren tüy yapılarına göre bakımlarına dikkat etmeliyiz. Tüylerde keçeleşme, tırnaklarda batma gibi durumlar onların da konforunu kaçıracak ve huzursuzlanmalarına neden olacaktır.

Onlar için gerekli bakımı Foça’da bulunan kliniğimiz, Foça Kafkas Veteriner Kliniği’nde yaptırabilirsiniz.

Pet kuaförü tabiri her ne kadar kozmetikle ilgili gibi dursa da temel bakımı da içine alır. Bir traş işlemi gibi düşülse de küçük dostunuzun güvenliği önem taşır. Traş sırasında kesilmeler, yanlış tutulmaları nedenli sakatlanmalar önüne geçilmesi gereken durumlardır.

Onların daha rahat bir bakım alabilmesi için işlemler sırasında – genellikle kedilerde çoğunlukla – sedasyon uygulanmaktadır. Korkup kendilerine ya da bakımı sağlayan kişiye zarar vermesini önlemek amaçlanır. Bu işlemin anestezi ile karıştırılmaması önemlidir. Patili dostumuz uygun ve güvenilir ilaçlarla sakinleştirilir. İşlem bitiminde ise antidot uygulaması ile sedasyon etkisinden kurtulurlar. Dikkat etmemiz gereken bir husus; sedasyon uygulanacağı için patili dostlarımızın bir gece önceden aç olmalarını sağlamaktır.

Uygulamalara dair bilgileri randevu alırken detaylı olarak edinebilirsiniz.

Kliniğimizde bulunan tıraş aletlerimiz her tıraş sonrasında steril edilmektedir. Banyo sonrasında kurulama/kurutma işlemi evcil dostlarımızı ürkütmeden yapılmaktadır.

MAKİNE TRAŞI

İLAÇLI BANYO

BANYO

Banyoları sonrasında küçük dostlarımızın göz- kulak temizliği ve tırnak kesimlerini seve seve yapıyoruz.

7/24 AÇIK FOÇA VETERİNER KLİNİĞİ

Foça Veteriner - PET YIKAMA VE TEMİZLİK

FOÇA VETERİNER

KAFKAS 7/24 VETERİNER KLİNİĞİ VE PET ÜRÜNLERİ

Evcil dostlarınız güvenli ellerde, işinde uzman profesyonellerimizle tanışın.

İletişime Geç 0553 330 03 12
Bize Ulaşın